Realizačný tým


Na príprave Imaginácie: Živá galérie sa podieľali naši kolegovia, priatelia a partneri:

Autori: Ľuba Blaškovičová, Jakub Vedral,
Asistenti: Katarína Turčík Jánosházy, Kristína Raševová
Organizačný team: Klára Kovalčíková, Viktor Belák, Iveta Koyš, Jana Kožusková, Erika Caisová, Andrea Laufová
Spev a hudobný doprovod: Alžběta Nováková, Eniesa (Sandra Urbančíková), Bobova diéta, výber
Kostýmy a masky: V.O.S.A., Sofiya Pekaryk, fundus ŠD Košice
Svetlo, zvuk: Tomáš Šemrák s priateľmi
Bulletin zostavili: Kristína Raševová, Ľuba Blaškovičová
Grafika, webdesign: Martina Deak, SIXNET,
Tlač: Hi-reklama

 

NÁVŠTEVNÍCI A ZÁHRADA SNOV /V.O.S.A/

www.vosatheatre.cz

LEV KRÁĽ ZVIERAT
Každý z nás máme v sebe svojho leva. Majestát­ny lev ako symbol a nadrozmerná bábka re­pre­­zentoval Českú Republiku na výstave EXPO 2020. Jej autorom a výrobcom je Adam Štumar.

NÁVŠTEVNÍCI
Preneste sa do hlbín oceánu, hlboko na miesta,
kde spievajú veľryby.... Dnes už poznáme všetky kontinenty, lietame ku hviezdam, pozorujeme vzdia­­lené galaxie, ale naozaj sme spoznali všetkých obyvateľov našej planéty a správame sa k nim s rešpektom? Svietiace bábky morských ži­vo­čí­­chov sú nočné tvory, v dennom svetle nenápad­né a až v tme sa rozžiaria v celej svojej kráse. Sú ladné a vznešené, kým ticho čakajú vo svojich ozdobných stojanoch. Unikátna divadelná inšta­lá­cia prepája svet divadelného a výtvarného ume­nia s moder­nými technológiami. Svietiacich obyvateľov pod­morského sveta rozsvecuje 6,5 km optických vlákien a 3500 nastaviteľných LED svetiel.

RYBY
Z prúdu sladkovodných riek a z hlbín jazier a rybníkov nás prišli navštíviť neobvyklí turisti. Ich mohutné telá ladne plávajú ulicami a námestím. Dve obrie bábky rýb sú ako vystrihnuté z roz­právky – veselé, farebné a všetečné. ..radi si iba tak plávajú povetrím. Autormi sú Erika Čičmanová a Jarmila Enochová.

LOTOSOVÁ ZÁHRADA
Nechajte sa okúzliť kvetmi, no nie hocijakými, ale takými, ktoré vďaka svetlu ožívajú. Akrobatické kvety rozsvietia priestor a premenia ho v magickú oázu. Kvetiny sú ručne vyrobené v ČR v dielni LightLab.­

 

V.O.S.A. THEATRE
Theatre alebo Volné Občasné Združenie Akro­ba­tov (artistov, alternatívcov) vzniklo pred 15 rokmi .
Venuje sa osobitému žánru - pouličnému divad­lu. V.O.S.A. Theatre vám rozpráva príbehy pomocou akrobacie, živej hudby a žonglovania. Tlies­kali mu už na Svetovej výstave EXPO v Šan­ghaji v roku 2010 , odvtedy majú na konte množstvo
vystúpení po celom svete. Od Třeště po Šanghaj, od Velkých Zálezlů po Colombo, Bahrajn a Dubaj vždy a všade s chuťou a plným nasadením. Veľké bábky, akrobatické objekty, pouličné divadlo, živá hudba sú pre nich ne­vyh­nutnou súčasťou. Originálne hybostroje, chodúle, žon­glovanie, fireshow sú u nich len prostriedkom, nie cieľom. V.O.S.A. Združenie má bohaté skúsenosti v oblasti Site Specific projektov a sú jedným zo zakladajúcich partnerov Imaginácií.

 

STAROMESTSKÉ DIVADLO
Staromestské divadlo je voľným združením umelcov, divadelníkov, priaznivcov a milovníkov divadla. Vzniklo koncom roku 1997 ako odpoveď profesionálnych umelcov na nezmyselnú divadelnú „transformáciu“ vtedajšej vlády a ich potrebu slobodnej divadelnej a umeleckej tvorby. Za roky existencie dokázalo osloviť široké vrstvy divákov. Okrem pôvodných diel pre dospelých, vytvorilo aj inscenácie pre deti a mládež. Na podporu svojej
činnosti založilo vo februári r. 1999 Občianske združenie. Koordinátorkou, mana­žérkou, ale aj dramaturgom a riaditeľkou projektov je herečka Ľuba Blaškovičová. Po úmrtí zakladateľa Petra Raševa (2008) sa stala aj jeho štatutárkou. Divadl­o prinieslo do Košíc 10 ročníkov úspešného Festivalu nezávislých divadiel a v r. 2010 vznikol na Slovensku ojedinelý projekt plenérového open-air predstavenia – IMAGINÁCIE. Projekt sa stal súčasťou hlavného programu EHMK 2013. Jeho 7 ročníkov videlo viac ako 115 tisíc divákov. Živá galéria je návratom k plenérovému divadlu po 6. rokoch. V r. 2014 sa divadlo premenovalo na Staromestské divadlo Petra Raševa.